چهارشنبه, ۰۳ مرداد ۱۴۰۳

به همت اندیشکده سیاست الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، نشست اندیشه‌ورزی با عنوان «بررسی راهبردهای کلی تعامل با ادیان و تقریب مذاهب» در مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت برگزار گردید.

اندیشکده سیاست الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در چارچوب وظایف خویش در نشست اندیشه‌ورزی به موضوع: بررسی نحوه تحقق آزادی‌های سیاسی و اجتماعی در چارچوب اجرای قانون اساسی می پردازد.

در یکی از تدابیر سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت در زمینه شایسته سالاری آمده است: واگذاري و پذيرش مسئوليت‌ها و مديريت‌ها بر پايه شايستگي و پايبندي به هنجارهاي اسلامي با محوريت روحيه جهادي، ساده‌زيستي، عدالت، صداقت، درستکاري، فداکاري، پاسخگويي و پايبندي به حد کفاف در معيشت، با بهره‌گيري از نظام شناسايي و تربيت شايستگان به‌ويژه جوانان و پيشگيري از پيدايش حلقه‌هاي بسته مديريتي».

عوامل مهم برای تحولات منطقه را می‌توان؛ نفت و انرژی، امنیت و استقرار؛ با موضوع رژیم غاصب صهیونیستی و خیزش اسلامی سیاسی و احساس هویت اسلامی دانست.

 در ادامه نشست‌‌های تخصصی‌ اندیشکده‌های الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و به منظور تبیین پیش‌نویس سند الگوی اسلامی پیشرفت، از سوی اندیشکده اقتصاد، نشست اندیشه‌ورزی‌ با موضوع "نظام یکپارچه‌ مالیاتی‌ _حمایتی‌" برگزار شد.

نشست اندیشه‌ورزی اندیشکده سیاست الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع بررسی راهبردی‌های کلی تعامل با ادیان و تقریب مذاهب با توجه به تحولات اخیر

جلسه اندیشکده عدالت الگوي اسلامي ايراني پيشرفت، به ریاست حجه الاسلام والمسلمین دکتر میرمعزی و با حضور اعضای اندیشکده تشکیل شد.

در این جلسه ضمن تاکید بر داشتن برنامه‌ای مدون برای فعالیت یک ساله اندیشکده، به حضور فعال اعضای محترم در نشست ها و کنفرانس مر کز تاکید شد، در ادامه جلسه‌، کلیات برنامه پیشنهادی اندیشکده عدالت در سال 1403 به تصویب رسید.

 نشست تعاملی اندیشکده آب، محیط زیست، امنیت غذایی و منابع طبیعی با اندیشکده چرخه نوآوری الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با موضوع آسیب شناسی نظام نوآوری کشاورزی کشور؛چالش‌ها و راهکارها

نشست اندیشه ورزی اندیشکده سیاست با عنوان "سازوکارهای عملیاتی‌سازی شایسته‌سالاری؛ چالش‌ها، الزامات، پیامدها" روز یکشنبه 10 تیر 1403 بصورت حضوری و مجازی از ساعت 13 برگزار می‌شود.

در شصت و یکمین نشست اندیشه ورزی مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، نگاه کلان به تحولات فرهنگی و سیاسی منطقه و نقش جمهوری اسلامی در این تحولات، مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

Back to top