در نشست اندیشه ورزی اندیشکده آب و محیط زیست، امنیت غذایی و منابع طبیعی: آسیب‌شناسی رژیم غذائی فعلی

 

 

 

دکتر محمد شاهدی عضو اندیشکده آب و محیط زیست، امنیت غذایی و منابع طبیعی و عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی اصفهان طی سخنانی با عنوان "آسیب‌شناسی رژیم غذائی فعلی و چگونگی جهت‌دهی به الگوی غذائی مطلوب با توجه به نیازهای تغذیه ای و محدودیت‌های تولیدی کشور" نظرات خویش را مطرح کرد.

عضو اندیشکده آب و محیط زیست، امنیت غذایی و منابع طبیعی در مقدمه سخنان خود با اشاره به محدودیت های تولید مواد غذائی در کشور، مهمترین محدودیت را منابع آبی و منابع انسانی دارای توان علمی بالا، برای تولید محصولات کشاورزی و مواد غذائی عنوان کرد و ادامه داد، رفع این مشکل نیاز به مطالعه و بررسی دقیق برای استفاده علمی و بهینه از منابع تولید با راندمان بالا دارد.
دکتر شاهدی تأکید کرد، علاوه بر تولید محصول با راندمان بالا، برای رسیدن به خوداتکائی غذائی و کاهش وابستگی کشور، لازم‌ است در مراحل آماده‌سازی، حمل‌ و نقل و توزیع و نگهداری، توجه کافی صورت گرفته، از روش‌هایی استفاده شود که منجر به فساد محصولات، پس از برداشت نشود. استاد دانشکده صنعتی اصفهان با اشاره به فرهنگ مصرفی جامعه، مصرف در حد مناسب و مطلوب برای تأمین نیازهای بدن آحاد جامعه و حفظ سلامت آن‌ها و دوری از مصرف نامتعادل و بیش‌ از حد را موضوع دیگری دانست که باید مورد توجه قرار گیرد و الگوی تغذیه و مصرف هماهنگ با ظرفیت‌های تولید کشور در جامعه فراگیر و پیاده شود.
وی ادامه داد در شرایط فعلی مشکل اساسی کشور، بی توجهی به استفاده بهینه از منابع آب کشور ،برای توسعه کشاورزی و تولید غذا است.
دکتر شاهدی ادامه داد، اغلب منابع انسانی موجود در عرصه‌های تولید محصولات کشاورزی، دست به تولید می زنند، از اطلاعات علمی کافی، در زمینه کشاورزی، برخوردار نیستند و بیشتر از روش‌های سنتی استفاده می‌کنند.
استاد دانشگاه صنعتی اصفهان ادامه داد: دولت بایستی ضمن تامین هزینه کافی برای آموزش جوانان، در جهت بدست آوردن تخصص کافی در تولید محصولات کشاورزی سازوکارهایی را تعریف کند که با استفاده از نیروهای جوان این منابع عظیم انسانی ورود آنان به صحنه‌های تولید، بتوانند از روش‌های علمی جدید، برای استفاده از منابع آب‌ وخاک بهره برده با امکانات موجود بخش مهمی از نیازهای جامعه را تأمین و در شرایط فعلی الگوی تغذیه کشور را با نیازهای افراد برای حفظ سلامت، هماهنگ کند تا الگوی غذائی فعلی کشور، با تولید، هماهنگ شود.
آقای دکتر شاهدی در ادامه سخنان خود پیشنهادهایی برای استفاده بهینه از منابع تولید و چگونگی انتقال از الگوی مصرف فعلی به مصرف مطلوب، ارائه و به اشکالات الگوی غذائی فعلی، اشاره کرد.
دکتر شاهدی در پایان راهکارهای رسیدن از الگوی فعلی، به الگوی مطلوب را توضیح و به برخی از خصوصیات غذائی جامعه پیشرفته اسلامی ایرانی، اشاره کرد.

در پایان شرکت‌کنندگان سؤالات و پیشنهادهایی به منظور تکمیل گزارش ارائه دادند.

download.jpg54785

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید