تشکیل کارگروه‌های "الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت" توسط اساتید حوزه و دانشگاه در جیرفت

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه جیرفت، حجت‌الاسلام دکتر سعادت‌فر در نشست هم‌اندیشی جمعی از اساتید حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های شهرستان جیرفت، که با موضوع "الگوی پایه اسلامی ایرانی پیشرفت" برگزار شد، افزود: در رده‌های بالایی نظام مقدس جمهوری اسلامی اساتید و نمایندگان حوزه و دانشگاه به خوبی در حال همکاری و فعالیت هستند.
وی اظهار کرد: اساتید حوزه و دانشگاه در هر منطقه می‌توانند برای توسعه منطقه خود به صورت مشترک فعالیت کنند و این نیازمند یک برنامه و تلاش است.
امام جمعه جیرفت با اشاره به سند "الگوی پایه اسلامی - ایرانی پیشرفت" خاطرنشان کرد: ایران بر اساس این سند در ۵۰ سال آینده جزء کشورهای برتر جهان خواهد بود.
وی با اشاره به فرمایشات رهبر معطم انقلاب اسلامی درباره سهم دانشگاه و حوزه در این مسیر بیان کرد: ایشان می‌فرماید: "دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه و صاحب‌نظران این سند را عمیقاً بررسی نمایند و با ارائه پیشنهادهای مشخص برای استفاده آن بیش از پیش در ترسیم هدف و مسیر پیشرفت کشور مشارکت جویند".
وی با اشاره به برخی مبانی و اصول این سند تصریح کرد: مبانی خداشناسی، انسان‌شناسی، جامعه‌شناسی، ارزش‌شناسی و ... . در این سند به گونه‌ای تعریف شده است که با در نظر گرفتن دین و خداوند موجب تعالی و پیشرفت دنیویی و اُخروی انسان شود. دکتر سعادت‌فر افزود: برای پربارتر شدن این سند و بیان آن در جامعه می‌توان از بین اساتید حوزه و دانشگاه کارگروه‌هایی مشخص پیرامون این سند تشکیل شود تا بتوان به نتایج خوبی در این باره رسید.
در این نشست اساتید دانشگاه و حوزه، در مورد مشکلات موجود در جامعه با نگاهی دلسوزانه تبادل نظر کردند و حل این مشکلات را دغدغه‌ی خود برای ساختن جامعه‌ای رو به توسعه دانستند.