خبرگزاری خانه ملت: مجلس در تعیین الگوی پیشرفت نقش دارد/بررسی عملکرد اندیشکده ایرانی-اسلامی پیشرفت در کمیسیون کشاورزی

 

 

 

تربتی نژاد در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی:
مجلس در تعیین الگوی پیشرفت نقش دارد/بررسی عملکرد اندیشکده ایرانی-اسلامی پیشرفت در کمیسیون کشاورزی
سرویس اقتصادی
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس آیین نامه موجود، مجلس شورای اسلامی نیز باید در تعیین الگوی پیشرفت دخالت داشته باشد و جمع بندی صورت گرفته در این نشست به هیات رئیسه ارسال می‌شود.
 
یکشنبه ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۲۶

نورمحمد تربتی نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز( یکشنبه 2 دی‌ماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای، گفت: در سال 90 طی فرآیندی مقام معظم رهبری در حکمی دستور ایجاد اندیشکده الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت در تمام زمینه‌ها را صادر کردند.

اندیشکده الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت در حال تعیین اهداف است

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس حکم مقام معظم رهبری اندیشکده الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت ایجاد شد تا در تمام زمینه‌های مختلف از جمله فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی الگوی ارائه شود، تصریح کرد: مقرر شد در این اندیشکده ابعاد و تعریف پیشرف مشخص و الگوهایی که خاص این جنبه‌ها است تهیه شود تا در زمینه‌های مختلف به اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران دست پیدا کنیم.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از جمله شاخه‌های پیشرف در زمینه کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست بود، ادامه داد: با توجه به دعوت رئیس کمیسیون؛ اعضا و رئیس اندیشکده الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت در نشست حضور پیدا کردند و موضوعات توسط حاضرین در جلسه تبعین شد.

گزارش کمیسیون در خصوص عملکرد اندیشکده به هیات رئیسه ارائه می‌شود

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مقرر شد گزارشی از کمیسیون کشاورزی به هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ارسال شود، عنوان کرد: بر اساس آیین نامه موجود، مجلس شورای اسلامی نیز باید در تعیین الگوی پیشرفت دخالت داشته باشد و جمع بندی صورت گرفته در این نشست به هیات رئیسه ارسال می‌شود، این اتفاق در تمامی کمیسیون‌ها تکرار و اجرا می‌شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی در تدوین و نظارت بر قوانین باید بر اساس الگویی پیشرفتی که درحال تدوین است عمل کند./

 

منبع خبر:

http://www.icana.ir/Fa/News-Print/413034